ARVAMUS

Öötööst

Sikupilli prisma avamise valguses on mitmed inimesed tundnud muret Prisma töötajate tervise üle. Lugesin Ebapärlikarbi blogist, kus silma jäi järgmine lõik: “Arvasin, et seetõttu tekib meedias suurem ühiskondlik arutelu selliste probleemide üle nagu näiteks töötajate tervis või töötajate palgad. Selles valguses, et väikse palgaga kassapidajad ilmselgelt tahavad öövahetuses olla (isegi kui nad TEGELIKULT ei taha), sest saavad siis suuremat tasu, mis on osadele isegi eluliselt tähtis.”

Loe edasi!

EBA

Millimallika loomisest sai vahepeal aasta täis. Me Kristjaniga pole vist seni kordagi maininud, kuidas oma blogi (Kristjani keeli “arvamusportaal”) loomine toimus, kus kohast tuli üldse mõte, et kuule, oleks vinks ja viisakas teha oma lehekülg. Umbkaudu pool aastat enne meie lehe loomist, oli plaan ühineda ülejäänud kursuse lehega. Mõte oma blogist ja väljundist kerkis esimese kursuse lõpus (2016.aastal), vahepeal oli suvi ning uuesti tuli jutuks 2016 aasta sügisel.

Loe edasi!

Kas hirmsad klounid on ainult filmides?

Septembris esilinastus Stephen King’i menukromaani põhjal loodud õudusfilm “IT” ehk emakeeli “See”. Kui 1990 aasta miniseriaali adaptsioon mängis rohkem rõhku klouni tobedalt naljakale käitumisele ja olekule, siis 2017. aasta film mängib vaataja emotsioonidel.

Loe edasi!

LOTTE lastelavastus ehk kuidas lüpsata midagi, mis müüb

Need, kes viimasel ajal on jälginud nii tele- kui ka kinoekraane on kindlasti näinud uue lastelavastuse reklaami. Raske kahurivägi on välja toodud kehastama lastele juba ammusest ajast armsaks saanud karaktereid. Aga miks jälle Lotte?

Loe edasi!

Kus ma olen ja kuhu ma võiksin kaugemale jõuda*

Naljakas on tulla tagasi mõtisklustega, kui pigem mingisuguse hullult konstrueeritud artikli/looga, kus ma jagaksin sajaga õpetusi või räägiks naljajuttu. Tegelikult, mis mind takistab ka praegu naljajuttu kirjutamast? Tehniliselt mitte miski.

Loe edasi!

Lugu sellest, kuidas ma peaaegu “abiellusin”

Üks päev Maardus koju kõndides avastasin, et vastu kõnnivad ühed ja samad näod. Kogu aeg ja iga päev. Pähe tulid mõtted ka sellest, et mina olen ju veel noor (am I), seega vanem generatsioon, kes siin elab, on pealt vaadanud kuidas mina sirgun vanemaks ja kujunen (välimuselt) selliseks, nagu ma praegu olen. Samamoodi olen ka mina näinud, kuidas teised vananevad/saavad vanemaks.”

Loe edasi!

Imetegudest, naiselikkusest ja jumalikkusest ehk…

Filmid. Oh neid armsaid filme, mis toovad mingisuguse rõõmukiire ellu isegi siis, kui kõik tundub nii kole ja paha. See kord tahaksin rääkida ei millestki (kellestki) muust kui Wonder Woman.”

Loe edasi!

Mina ja Nelson*

Hiljuti (nii umbes kaks nädalat tagasi) sattusin ühte huvitavat videot vaatama, mis rääkis Mandela efektist, mida inimesed võivad kohata pea iga päev.”

Loe edasi!

(Põhjendatud) arvamusest ja intriigidest

Ma olen veendumusel, et meie blogi kujuneb vaikselt arvamusblogiks (kui see juba selliseks kujunenud ei ole). Tänapäeval on õigus igaühel oma arvamusele ja seisukohtade avaldamisele. Kui öelda, et sul puudub mingisugune konkreetne arvamus millegi konkreetse osas, vaadetakse sind kui lolli. “Mis mõttes sul pole oma arvamust? Imelik oled või?”

Loe edasi!

Kuidas ma jäin oma identiteedist ilma?

Identiteet on meil kõigil ning kui seda poleks, ei oleks ka meid. Kuidas siis juhtus nii, et mina jäin enda omast ilma? Väga lihtsalt: ma kaotasin oma rahakoti ära.

Loe edasi!

Miks “Verona” finaali ei pääsenud?

Kõik on korras hetkeni kui fookusesse ilmub inisev Laura, kelle vaid üksikutest sõnadest on aru saada. Tegu võib olla halvasti üritatud vene aktsendiga kui mu kõrvad mind ei peta. Ja siis veel see igavene poissmees Koit. Oi Koit. Teda ei muuda isegi mitte aeg. Aga miks nad edasi ei pääsenud?

Loe edasi!

Pealinn: mis? kus? miks? ja mida teha?!

Tallinn on pindalalt 159,2 km² suur ehk siis ei pea olema matemaatik aru saamaks, et pealinnas on liikumisruumi küll ja küll. Kuna ruumi on palju, siis on igasugu kohti, mida külastada, veel rohkem. Kuid sellegi poolest minnes linna mängima, võib tekkida olukord, kus jääd nõutult keset Vabaduse väljakut seisma. Sügad kukalt ning ei tea mida peale hakata ja kuhu minna.

Loe edasi!

Sisene Tühjusesse*

Elu peale surma, sõltuvused, narkoäri, prositutsioon, hallutsinatsioonid, seks- kõik need märksõnad võivad võtta kokku filmi, mille kohta võiksin öelda one-of-a-kind.

Loe edasi!

Poko – mis see on ja miks asendada oma harjumused?

Polüestrist valmistatud Poko kotike on keskkonnasõbralik, kaasaskantav ning stiilne asendus toidupoodides leiduvatele läbipaistvatele kilekottidele.

Loe edasi!

Klicki mujale. Palun.

Olen ostnud hästi palju erinevat tehnikat, erinevatest poodidest. Kõige rohkem olen ma pidanud pettuma aga K-Arvutisalongis ehk Klickis. Siin on siis juhtumised, mis on tulnud ette minul Klickiga ning tahan panna inimestele südamele, et odavad hinnad ei pea tähendama halba kvaliteeti.

Loe edasi!

Rakendused, mis lihtsalt peavad olema!

Sa kõnnid mööda linna ringi ja sul on tasku potentsiaali täis. See samune seade, mida kasutad sõpradele helistamiseks pole vaid kõnedeks. Mida sinu nutiseade suudab on piiramatu. Kõige uuemad mudelid rakendavad veel paremaid võimalusi ning saan teile uhkusega tuua viis rakendust, mis peaks igal inimesel olemas olema.

Loe edasi!

Kahepalgeline maailm: kuidas hakkama saada?

Sa võtad ette retke minna kooli, tööle või isegi internetti. Inimesi on igal pool ja kõik tahavad midagi. Kohe kui nad seda ei saa, siis keeravad nad sulle selja. Kuidas aga vältida nende inimeste enda ellu laskmist? Sellega võin mina aidata!

Loe edasi!

Kohviku külastaja meelespea

Kõik me käime kusagil mingisugust teenust ostmas või hoopis osutame seda ise. Kui aga soovime osta, siis võime sattuda ükskõik kuhu: poodi, kohvikusse, kinno, teatrisse. Kuna lisaks me oleme ka kõik inimesed, kes tahavad oma käigud kiiremini ära teha, siis tasub alati meeles pidada, mida ja kuidas võib teha ja mida võiks vältida kui tuld.

Loe edasi!

Kõige hullemad PICKUP laused ÜLDSE

“Sa oled täna nii ilus/võrratu/kaunis/*sisesta sobiv omadussõna*!” on see, mis võib olla saatuslik meie tuju kujunemisel päeva jooksul, kuid kas kõik komplimendid on need, mida me vajame?

Loe edasi!

Miks just ülikool? Mõtted ja tehtud vead

Kuna me mõlemad siit Millimallikast käime ülikoolis, siis jagan oma teadmisi, miks ja kuidas käib ülikooli elu. Tulekul on tudengivarju nädal ning arvan, et kõik, kes tahavad tulevikus ülikooli sisse astuda, peaks teadma neid põhitõdesid.

Loe edasi!

Lõikelillede miinused ja alternatiive

Me ostame kõik lilli. Ja alati satuvad meile ette lõikelilled, mis alguses paistavad kaunid, kuid paari päeva pärast on lill tuhm ning elutu. Võtame läbi kõik punktid, miks nii alati juhtub.

Loe edasi!

Mida tähendab elada koos koduelukatega?!

Loomad on alati armsad, olenemata suurusest. Kas nende eest on raske hoolitseda? Jah, kui sa teed seda alguses valesti ning pead tuhat korda uuesti üritama. Tunnen, et olen sobiv rääkima koduloomadest, kuna mul on olnud koer, 2 kassi ja küülik. Vahelduva eduga ka 100 miljonit tolmulesta, aga nad hoolitsevad enda eest ise. Tean, et paljudel teil on samuti koduloom ning saan jagada teiega oma kogemusi.

Loe edasi!

Prooviabielu või lollideabielu?

Veebruari lõpus ilmunud uus skandaalne telesaade on võtnud meeletuid tuure ning suure tõenäosusega ei jäta kedagi külmaks. Mõned naeravad kangelaste võhikuse ja infantiilsuse üle, teised aga hoiavad peadest kinni ja ei suuda ära imestada kui lolle lastakse teleekraanidele.

Loe edasi!

Bates Motel ehk hotell, kuhu sa sattuda ei tahaks

Bates Motel telesari räägib eelloo kõigile meile tuntust Norman ja Norma Bates’ist, kes raamatu (ja filmi) põhjal 1960ndates omavad maanteeäärset motelli, küll aga sarjas toimub tegevus tänapäeval.

Loe edasi!

Ryan Gosling, nunnud laulud ja (juustune) armastus

Üsna hiljuti jõudis ekraanidele uus film, peaosatäitjates Ryan Gosling ja Emma Stone. Film ise on romantilisekomöödia (draama) žanris ning seda vaatama minnes oli lausa vajadus selle järele.

Loe edasi!